Módní pravidla, která smíte porušit

Co bylo považováno před pár lety za módní zločin, dnes je trendem a žhavým hitem. Jak se říká před pouliční bitkou: Pravidlo je, že žádná pravidla nejsou. Je to tak. Dnes je v módě dovoleno vše.

Každá doba má své. Před sto lety, pokud se ženského oblékání a módy týká, neexistovalo téměř nic jiného než pravidla. V etiketě Vám dodržování pravidel přinese svobodu, radost a sebejistotu, ve světě módy to může být naopak.

Proto, buďte ( nejen co se módy týká) svobodná a odvážná.

Každá žena má mnoho tváří ( nebo může mít 🙂 ), nekonečno rolí a poloh. Proto nezůstávejte jen u jedné z nich. Střídejte je. Pokud chcete, vezměte si jednou si pouzdrové šaty, perly a podpatky, podruhé indickou sukni, jindy zase květinové šaty. Záleží na Vás, Vaší fantazii, náladě a odvaze 🙂

….jdeme bourat zdi….

módní pravidla
módní pravidla

módní pravidlo č. 1  – kabelka a boty musí mít stejnou barvu

Myslíte si, že kabelka a boty musí být vždy ve stejné barvě a jinak ani nelze vyjít z domu? Omyl, milé dámy. Tento mýtus se nás žen drží jak čert kříže. Je to neuvěřitelné, jak dlouho.

Zapomeňte na to. Je to nuda. A pokud přece jen chcete tyto dva módní prvky sladit, tak do toho, ale buďte trochu kreativní.

Např. toužíte po výrazné červené kabelce, koupíte si ji, ale ouha, co k ní? Vezměte si např. světlé krémové boty a na ucho kabelky uvažte krátký červený šátek. Nebo upoutejte pozornost malým červeným doplňkem jinde na Vašem outfitu – spona na pásku, velké náušnice, šátek kolem krku, výrazná brož….

Výrazné doplňky jsou skvělé a  rozzáří i nejnudnější outfit 🙂

módní pravidlo č. 2 – zlato a stříbro nikdy spolu

V této části se možná pustíme na tenký led. Jsou lidé, kteří  se otřesou hrůzou při představě kombinace zlata a stříbra na jednom těle. Nicméně, záleží na každém, co mu vyhovuje a co se mu líbí. Já kombinaci zlata a stříbra pospolu mám moc ráda. Nicméně pokud se do takové věci pustíte, nezapomeňte jemně ladit, vylaďovat a našlapovat zlehka.

Musí být jasné, že jde o záměr. Vezměte si např. tenké náramky střídající stříbrnou a zlatou barvu. Nosíte ráda stříbro, ale nemůžete žít bez námořnického trika se zlatým doplňkem?– jděte do toho!

Já nosím a moc ráda – dámské hodinky ve zlato-stříbrné kombinaci. A to zcela záměrně.

 Mám hromady náušnic. Jednou si vezmu doplňky více do stříbra a po druhé více do zlata ( náušnice, náramek, korále, prsten….ne obvykle vše najednou :-))

módní pravidla

módní pravidlo č. 3 – nemíchejte různé vzory

Mixujte co to půjde! Buďte odvážná!

Myslíte si, že se nehodí vzít si květovanou sukni a pruhované triko? Omyl. Se vkusem lze zkombinovat cokoli.

Tip: pokud bude vzor na jednom kousku na světlém podkladu, bude to vypadat skvěle a nepřeplácaně.

módní pravidlo č. 4 – hnědá a černá nejdou dohromady

Já miluju barvy – červená, zelená, modrá, oranžová, hořčicová, ale jsou dny ( obvykle v zimě ), kdy jsem zabalená jako sněhulák v černo-šedo- hnědo-bílých kombinacích. A moc se mi to líbí.

Obecně se má za to, že pokud zvolíte černé a hnědé módní kousky, měly byste jednu barvu alespoň jednou zopakovat – hnědá kabelka, hnědá šála a černý kabát…

Před pár lety byla tato barevná kombinace považována za módní zločin. Dneska?

Pecka!!!

módní pravidlo č. 5 – než odejdete z domu, sundejte si jeden doplněk

Nikdy! Já miluju doplňky, kdyby to šlo, vyhradila bych jim v domě jednu celou místnost. Pokoj navíc nemám, tak se musím trošku krotit 🙂

Tuto myšlenku – myslím, že to je to uváděno také jako citát Coco Channel – jsem četla všude možně a nesčetněkrát. Opět se budu opakovat  – záleží na Vašem vkusu.

Ale já se do této situace natlačit nenechám 😀 …ne,ne. Opravdová dáma pochopitelně nechrastí jak tamburína a nemá na sobě deset kilo bižuterie, ale…myslím si, že pokud máte na sobě oblečení v neutrálním tónu, nevzorované nebo jednobarevné oblečení, nebojte se více doplňků najednou….. Šátky, náramky, brože, náušnice, náhrdelník, prsteny.

Mou inspirací je v tomto ohledu neuvěřitelná žena a úžasná dáma – Kristina Colloredo-Mansfeld. Tato odvážná a razantní dáma nosí doplňky velmi ráda a s noblesou. A obvykle ne málo. Pravidlo, že když máte náhrdelník, nesmíte mít náušnice a naopak, je jí fuk a mě se to moc líbí.

Můžete jí vidět, jak má na sobě najednou náušnice, obří originální náhrdelník, bezpočet náramků a ty prsteny! PaneBože, ty chci taky! Má na každém prstu alespoň tři, ale jaké – také obří a nepřehlédnutelné. Miluju ji.  Viděla jsem jí v několika dokumentech a vždycky jsem se přistihla, že na ní koukám s téměř otevřenou pusou. Nádherná žena.

móda
módní pravidla

Poučení na závěr:

  • Sledujte, milé dámy, samy sebe a poslouchejte svou intuici.
  • Inspirujte se ostatními a hledejte ( pokud si stále nejste jisté) svůj styl.
  •  Nenechte si diktovat a nestresujete se údajnými módními pravidly. Kdo je vymyslel?

Ať chceme nebo ne, člověk je tvor stádní a obvykle co vidí u ostatních, to chce taky. Rádi zapadneme, i kdybychom si to sami sobě stokrát zakazovali.

Tak buďte originál, sexy a šik! A nezapomeňte…

Na ulici vždy vzpřímeně, se vztyčenou hlavou a ladně :-)

Krásný den všem přeje

Klára

Klára Ubrýová
Klára miluje život, osobní rozvoj, dobré jídlo, četbu, kavárny, filmy, inspirativní osobnosti, etiketu, britskou královskou rodinu, Českou republiku a asi tak milión dalších věcí....❤