Jak být spokojený a úspěšný? Plňte si své sny!

Fňuk, fňuk…fňukáte, že by bylo úžasné, naučit se stepovat, mluvit plynně francouzsky, jet do Paříže nebo zorganizovat výstavu fotek kamaráda, ale máte pocit, že nemáte taneční nadání, rytmus v těle, jazykové nadání ani čas a energii zorganizovat výlet na vysněné místo nebo jakékoli jiné sny? Dělají snad spokojení a úspěšní lidé něco jinak?

Co vypadá na počátku nemožně, bude nakonec úžasné, skvělé a přinášející pocit euforie a radosti.…Nevěříte?

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.“ —  Seneca

Spokojený a úspěšný udělá první krok ke svému snu…?

….co já a sny?

Moji přátelé, kteří mě dobře znají, ví, jak jsem léta a léta fňukala, jak by bylo krásné, jet na filmový festival do Karlových Varů. Miluji dobré filmy a inspirativní lidské příběhy 🙂 Jeden rok jsem se odhodlala, sedla k internetu, našla dostupné ubytování, zjistila, co bylo třeba a JELA JSEM.  SAMA. Do té doby jsem totiž nenašla nikoho dostatečně nadšeného jako já, proto jsem se rozhodla a vyrazila. A skvěle jsem si to užila a užívám si to od té doby každý rok ( dnes už s kamarádkami, které jsem nakazila svým nadšením )

plňte si své sny
KVIFF 2018

Žena, kterou znám – velmi milá a inspirativní žena – začala po třicítce chodit na balet. Dnes to miluje, snaží se zlepšovat, baví jí to a je nadšenou propagátorkou tohoto druhu tance. NIKDY NENÍ POZDĚ ZAČÍT S ČÍMKOLI 🙂

Vytrvat, vydržet aneb vůle nevzdat to na prvním místě… sny se začnou plnit

Abyste začali se stepováním, salsou, španělštinou nebo kurzem keramiky, nemusíte být nijak talentovaní, ale, co pro vás bude nejdůležitější, je, jak jsme si řekli, ochota udělat první krok a pak už „ jen“ vůle vydržet, nevzdat to a být ve své snaze houževnatý. Inspirujte se zde!

…a opět příklad ze života.

Ráda bych se podělila o radost a inspiraci na téma vytrvalosti, vůle se učit a být houževnatý. Moje dcera chce být od 5 let cukrářkou. Miluje to. Teď je jí 13 let a nedávno absolvovala kurz Francouzské cukrařiny. Na svůj Instagram pak napsala: Plním si svůj sen. Obdivuji ji, jak má jasno a jde za svým milovaným cílem ( už 8 let – skoro celý její život).

plňte si své sny
plňte si své sny

Praktický check list, jak se sny plní

  •  Udělejte první  konkrétní krok!
  • Uvědomte si, co vás doopravdy zajímá a přináší vám radost

Napište si to do diáře, kalendáře, mobilu, na ledničku nebo kamkoli, kde Vás to bude upomínat, že jste si ještě danou informaci nezjistili. Pokud byste přece jen mohli zakolísat, napište si na třeba obden do diáře/kalendáře znovu. Může jít o jednu věc nebo celý seznam. Záleží na Vás 🙂 Zachyťte drápkem a začněte!

  • Pokud jste se rozhodli se něco naučit, dejte tomu pravidelnost. A dodržujte svůj plán.
  • Najděte si parťáka, ať si sami nemusíte hledat výmluvy, proč to či ono neudělat nebo nikam nejít.
  • Pokud budete chtít, naučíte se vše. VŠE. Hledejte v tom radost a potěšení. Když vás baví výsledky a rádi sledujete své výkony, ok, proč ne – ale ta radost je vaše priorita.
  • S novou aktivitou najdete stejně nadšené lidi nebo vaše nadšení nakazí další lidi na stejné vlně – z praxe je to vyzkoušeno 🙂

Myslím, že my ženy velmi často, ve jménu práce a rodiny, odkládáme hromadu věcí, které bychom rády udělaly, potěšily by nás nebo přinesly do našeho života něco nového.

Takže nikdy není brzy ani pozdě jít za svým cílem, dělat co vás baví a hlavně VYDRŽET a užívat si svého času. Budete pak vyrovnanější, ale i zdravější. Je to totiž výborné pro vaši imunitu.

Přeji vám, ať jste spokojení a úspěšní v plnění svých snů.

Klára

Nezapomeňte se inspirovat eBookem, který vám dodá zdravé sebevědomí a jistotu ve společnosti ostatních lidí. Těším se na vaši zpětnou vazbu 🙂

Další inspiraci naleznete na Facebooku Lady Etiquette a na Instagramu 🙂

Mou vášní je etiketa. Pomohu Vám na Vaší cestě k úspěchu ve společnosti a budování Vašeho osobního stylu. Staňte se osobností s kultivovaným projevem, zdravě sebevědomým vystupováním a osobním kouzlem. Jsem autorkou projektu Etiketa pro začátečníky. V rámci toho projektu jsem napsala eBook Průvodce etiketou pro ženy aneb jak získat sebejistotu ve společnosti>> díky kterému získáte sebevědomí a jistotu při jednání s lidmi, budete krásná a upravená každý den. Jsem také autorkou eBooku Komplexní průvodce večeří v dobré restauraci>> Naučíte se, jak udělat z běžné večeře večeři nezapomenutelnou a cítit se sebejistě i v té nejlepší restauraci. Naučím Vás to! Nezapomeňte si také ZDARMA stáhnout testík Jste žena, která má styl? Ano? Zkuste si krátký testík>> a 15 rad, co NIKDY nedělat v dobré restauraci>> Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.