3 praktické rady, jak si vybrat podprsenku

V mém oblíbeném seriálu Gilmore girls o svobodné matce Lorelai a její dceři Rory, dvou nejlepších kamarádek, odehrávající se v trochu bláznivém městečku Stars Hollow, si vždycky užívám skvělé dialogy, ulítlé nápady a spoustu kofeinu. Obě mluví strašně rychle a dělají společně spoustu skvělých holčičích věcí. Před lety poprvé mě tyhle holky pobavily svou hláškou o spodním prádle. Lorelai:“ To si chceš vzít na sebe? Co když se budeš topit nebo budeš mít autonehodu a vytáhnou tě z jezera nebo pomačkaného auta. Záchranáři Tě budou zachraňovat nebo doktoři oživovat, budeš ležet na lehátku a oni: Panebože, vzala si takovou podprsenku, to by se měla stydět!“ Miluju tu jejich ironii a břitký humor. 

Ano, moje milé dámy, je to tak spodní prádlo není vidět ale je základem Vašeho outfitu.

Bez dobré základny není žádná móda“ Christian Dior

Nejen, že nevhodným výběrem spodního prádla můžete zabít celý outfit, ale špatně vybrané spodní prádlo Vám vezme pocit pohodlí a sebevědomí a zničíte i možnost, že by Vám pomohlo umocnit Vaše ladné křivky a vyladit Vaši přirozenou ženskou siluetu.

3 praktické rady, jak si vybrat spodní prádlo

jak si vybrat spodní prádlo

Jak si správně vybrat?

My, současné ženy, máme obrovské štěstí, že se spodní prádlo se za poslední stovky let hodně změnilo. Před více než sto let trvalo dámě opravdu dlouhou dobu, než se ustrojila. A všechny ty vrstvy! A přestože máme k dispozici kvalitní materiály a neuvěřitelně široký výběr,uvádí se, že takřka 80% žen nenosí správnou velikost podprsenky.

Podprsenka musí mít vhodný střih, správnou velikost a v neposlední řadě také hodící se barvu.

Dnes si projdeme 3 praktické rady, jak si správnou podprsenku vybrat…..

Rada č. 1  Máte správnou velikost obvodu?

Tuto obvyklou chybu jsem dělala taky poměrně dlouho. Člověk má pocit, když si vybere podprsenku s větším obvodem, bude to pohodlnější.

Není to ale moc praktické. Je potřeba počítat s tím, že velikost obvodu, který bychom si naměřily těsně pod prsy, např. 80 cm, není ideální u Vaší podprsenky. Prádlo je elastické a časem může trošku povolit. Proto, aby Vám podprsenka krásně seděla a dlouho dobře sloužila, vyberte si velikost obvodu o 5-10 cm menší, takže na našem příkladu by to bylo 70-75 cm.

♥ Praktický tip:

Zkuste si jednoduchý test. Pokud chytíte zapínání podprsenky a natáhnete směrem od páteře, měl by vzniknout prostor na maximálně na dva prsty. Pokud ji natáhnete více, pak je obvod příliš velký. Pokud si nejste jistá i tak, nechte si odborně poradit v dobrém obchodě se spodním prádlem a zkoušejte a zkoušejte 🙂

Rada č. 2  Nemáte příliš malé košíčky?

Další zásadní chybu děláme my ženy tím, že se snažíme nasoukat do menších košíčků, patrně v naději v sexy žlábek. Ale nevhodnou velikostí košíčků si tím zároveň vytvoříme tzv. efekt dvojitých prsou, které se pak nehezky rýsují pod hladkým tričkem.

Podprsenka by měla být nejenom pohodlná, ale hlavně je třeba, aby držela vše na těch správných místech. Pod oblečením by podprsenka měla vytvořit hezkou a přirozenou siluetu.

♥ Praktický tip při zkoušení podprsenky 1:

Zrcadlo my ženy nemáme rády ve zkušebních kabinkách, ale teď nám pomůže 🙂 . Košíček podprsenky musí pojmout celé prso, celý jeho objem. Vnější konec kostice by měl směřovat do podpažního důlku, pokud je více vpředu, vybraly jste malý košíček.

♥ Praktický tip při zkoušení podprsenky 2:

Zkušební kabinka tentokrát zažije trošku tělocviku 🙂 Až budete mít podprsenku na sobě, párkrát si poskočte, rozpažte a předkloňte se až k zemi ( zavazujete si boty ). Pokud vše zůstalo na svém místě, pak jste vybrala dobře.

jak si vybrat podprsenku

jak si vybrat podprsenku

Rada č. 3  Jaký je Váš typ a Vaše barva?

Ať už ráda nosíte sportovní podprsenky nebo elegantní krajkové, prádlo by mělo zaručovat maximální pohodlí.

Určitě se nemůžete zmýlit, když vsadíte na bezešvé tělové nebo hladké černé spodní prádlo. Krajky jsou super a sexy, ale pokud mluvíme o každodenní nošení, je potřeba rozmyslet, co si vezmeme na sebe. Vhodnější je, nosit je pod vrstvený outfit ze silnějších materiálůve tmavších barvách. Tenčí a průsvitné materiály se krajkovou podprsenkou nekamarádí.

Pokud se rozhodnete pro šaty s holými rameny, zvolte raději samodržící podprsenku bez ramínek. Silikonová ramínka nevypadají moc dobře, jsou pořád vidět a není to tak sexy.

Ve svém šatníku mám ráda svoje barvy…a to podzim 🙂 všechny odstíny zelené, kombinace červená, oranžová, hnědá, černá….Baví mě kombinace všech těchto barev a to ve výrazných odstínech a často nosím i tři barvy najednou. Ale co se týče spodního prádla, konzervativnější už být nemůžu. Jen hladká černá, černá, černá…a jedna dvě bílé, když si beru bílé tričko nebo halenku. Pokusy s barvami u mě neuspěly.

Základními barvami spodního prádla jsou černá, champagne (světle krémová) nebo tělová. Tělové prádlo je velmi praktické a  využijete jej pod velkou část oblečení, jelikož splývá s vaší kůží.

Pokud se nebojíte barev i na spodním prádle, JDĚTE DO TOHO! Dokonalé spodní prádlo může být v růžové nebo fialové, v šik červené nebo i jejich různobarevné kombinace.

Na závěr 🙂

♥ Protože ženy obvykle nosí jen jeden nebo dva kusy oblíbených podprsenek, dejte si na jejich výběru záležet.

 ♥ Dbejte na správnou velikost a uvidíte, jaké zázraky spodní prádlo udělá s vaším tělem

Krásný den všem

Klára ♥

Klára Ubrýová
Klára miluje život, osobní rozvoj, dobré jídlo, četbu, kavárny, filmy, inspirativní osobnosti, etiketu, britskou královskou rodinu, Českou republiku a asi tak milión dalších věcí....❤