Co pro mě znamená etiketa pro ženy?

Proč není v mém kurzu více etikety? Proč se nevěnujeme celou dobu jen etiketě, vystupování, zvládnutí role hostitelky, představování se a pozdravu, stolování, chování v restauraci nebo obecně gastropravidlům?

Protože nejste nádoba bez obsahu.

 Nebo alespoň se domnívám, že nechcete být. Pokud se chcete být královna společnosti, lvice salónů, princezna, oblíbená přítelkyně a sama se sebou spokojená žena, musíte v první řadě myslet na Vaše vnitřní uspořádání – jak být zdravě sebevědomou ženou, jak mít dostatek vůle a důvěry v sebe a měnit věci kolem sebe. To je základem pro to, abyste našla sebe, svůj styl a své sebevědomí a užívala si život.

etiketa a stylová žena
S úsměvem každý den 🙂

Cítíte nejistě ve společnosti ostatních lidí, sedáte si na semináři vždy do poslední řady nebo do koutku, v restauraci se bojíte ozvat, když dostanete opravdu nepovedené jídlo, chováte se pošetilý rozhihňaný pejsánek, když jste na pracovním pohovoru nebo naopak mlčíte jak zařezaná, nebo koktáte a plácáte trošku nesmysly, mluvíte s lidmi jako myška, neumíte říkat ne a většinou všem všechno odkývete a pak si říkáte: Panebože, co jsem to zase slíbila? Nebo je blbost…No nic, budu muset ten čas obětovat, vydržím to….

Jedno jde v ruku v ruce s druhým. I etiketa…

Pokud toto vše, nebo ještě mnohem více, platí pro Vás a ale myslíte si, že Vás ve společnosti ostatních lidí – v práci, na úřadě, v restauraci, v kavárně, u lékaře apod. zachrání bezchybná teoretická znalost etikety, to, že 100% víte, kdo komu podává ruku jako první při představování, kde kdo sedí v restauraci, jestli máte olíznout lžičku od kávy nebo ne, tak s mizivým vědomím si sebe sama, svého času a své hodnoty, nemůžete být nikdy královna společnosti, lvice salónů, princezna, oblíbená přítelkyně a sama se sebou spokojená žena, která jde po ulici s hlavou vzpřímenou, s lehkým úsměvem na tváři a se vstřícným a ohleduplným postojem, ke všem a všemu, co ten den potká.

Vaše sebe – důvěra Vás nakopne i k tomu, že se ve společnosti chováte přirozeně a nenuceně a víte vždy, co udělat. Pomáhá Vám lépe vycházet s ostatními a zlepšovat Vaše vztahy. Je možné, že se takto v současné chvíli necítíte a nevíte, jak na to nebo Vám připadá trošku nepřirozené se TO UČIT. Ale všechno to, je jen otázka zvyku a vědomého chování mezi ostatními lidmi, které se Vám časem dostane pod kůži a bude pro Vás naprosto přirozené , stane se Vám vlastním, aniž o tom budete vědět.

Není kouře bez ohýnku

Postarejte se o vnitřek, zevnějšek i to, co vypouštíte z pusy a jak přitom působíte. Naučte se to vše dohromady používat. Pak teprve to bude fungovat. Pokud nejste spokojená se svým zevnejškem, tak se to odrazí na i na prvním dojmu, který na druhé uděláte. Pokud zanedbáváte i vnitřek, platí to samé. Nic není náhoda a vše spolu souvisí.

Přeji vám sebevědomý kukuč a úsměv na tváři každý den.

Klára

Nezapomeňte sledovat novinky na webu – už máme nové termíny kurzu Perfektní první dojem aneb jak zapracovat na svém charismatu

Inspiraci můžete najít také na FacebookuInstagramu 🙂

Klára Ubrýová
Je lektorka a blogerka. V současné době píše dva blogy. Jeden se věnuje tématům etikety, komunikace a osobního rozvoje ( Lady Etiquette) V návaznosti na témata blogu pořádá kurzy pro veřejnost na téma: Perfektní první dojem aneb jak zapracovat na svém charismatu. Druhý blog (Z deníku paní učitelky) čerpá z její dlouholeté praxe lektorky angličtiny a mentorky v oblasti jazykového vzdělávání. V tomto oboru se věnuje vzdělávání lektorů cizích jazyků. Pořádá pro ně online workshopy a webináře. Je autorkou jedinečného balíčku konzultací a služeb pro lektory cizích jazyků Chci svoji jazykovku, díky němuž podporuje lektory v práci na jejich projektech jazykových kurzů. Miluje četbu, kavárny, filmy, inspirativní osobnosti, Českou republiku a asi tak milión dalších věcí....❤
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.